پرطرفدارترینها

سیاسیون در فیسبوک

| پنجشنبه, ۱۷م آذر, ۱۳۹۰

امتیاز بدهید
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

فیسبوک این روزها به یکی از ابزارهای آلترناتیو مهم در شبکه سازی و تبلیغات بدل شده است، برخی سیاسیون ایرانی نیز در این میان می کوشند از این ابزار استفاده کنند. این گزارش نگاهی می اندازد به چگونگی استفاده سیاسیون ایرانی از ابزار فیسبوک.

پرطرفدارترین صفحه یک سیاستمدار ایرانی متعلق به میرحسین موسوی است با حدود ۲۲۹ هزار نفر حامی. این صفحع معمولا هر روز آپدیت می شود و  مطالب آن نیز به شکل خوبی همخوان شده و لایک می شوند.

صفحه پرطرفدار بعدی متعلق به زهرا رهنورد است با حدود ۱۰۰ هزار طرفدار و در ماههای اخیر هفته ای یک بار آپدیت می شود و مطالب قرارداده شده بر روی صفحه به شکل خوبی همخوان شده و لایک می شود.

بعد از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نوبت می رسد به رضا پهلوی فرزند شاه سابق ایران با حدود ۵۶۰۰۰ نفر طرفدار. او که در سالهای اخیر از دسترسی به رسانه های جمعی پربیننده همچون تلویزیونهای صدای آمریکا و بی بی سی   ورادیو فردا تقریبا محروم بوده است به رسانه های آلترناتیو همچون وبلاگ و فیسبوک روی آورده است. با این حال صفحه او به طور مرتب آپدیت نمی شود اما طرفداران وی فعالند و با درصد مناسبی مطالب او را همخوان کرده و لایک می کنند.

جایگاه بعدی متعلق به محسن سازگارا است با حدود پنجاه هزار طرفدار. صفحه محسن سازگارا از ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۰ تا بحال آپدیت نشده است. محسن سازگارا صفحه دیگری دارد با حدود ۱۲۰۰۰ نفر عضو که هر روز با گذاشتن ویدئوهای روزانه اش آپدیت می شود.

پس از سازگار نوبت مهدی کروبی است با حدود ۴۸۰۰۰ طرفدار. صفحه متعلق به مهدی کروبی به طور مرتب آپدیت نمی شود. آخرین بار در اکتبر ۲۰۱۱ پس حدود ۲ ماه با گذاشتن عکسی از مهدی کروبی و نوه اش این صفحه آپدیت شد.

پس از کروبی نوبت می رسد به محمد خاتمی با حدود ۳۳۰۰۰ هزار طرفدار این صفحه نیز از ژوئن ۲۰۰۹ به بعد دیگر آپدیت نشده است.

پس از آنها نوبت می رسد به فرح دیبا،   مصطفی تاجزاده و منتقدین ابراهیم نبوی با ۱۳۰۰۰ ، ۱۲۰۰۰ و ۱۲۰۰۰طرفدار. به نظر می رسد تعداد منتقدین ابراهیم نبوی از طرفدارانش بیشتر است. جایگاه آخر هم می رسد به اکبر گنجی با حدود ۴۰۰۰ طرفدار. اکبر گنجی  همواره به رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری پربیننده دسترسی داشته است و فیسبوک را نیز جدی گرفته است اما در جلب مخاطب چندان موفق عمل نکرده است.

در این گزارش تنها به صفحات (page) متعلق به سیاسیون پرداخته شده است و پروفایلهای شخصی یا گروهها در نظر گرفته نشده اند.


نظرات شما

 
  1. askhar says:

    kheylihaaye dige hastan az ghalame shomaa oftaadan ….masalan : masoome ebtekaar / hoseyne ghatmani / zeynodin yeydaan va elaa akhar.

  2. bahram pishkar orang says:

    az eshterak gozari mamnonam

نظر شما چیست؟

خبرخوان سردبیر | Google Reader