پاسخ به سردبیرِ رادیو کوچه

به حقِ رادیو کوچه به داشتنِ چنین قضاوتی احترام می‌گذاریم

♦ رضا انصاری - سردبیر | چهارشنبه, ۱۶م مرداد, ۱۳۹۲

امتیاز بدهید
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

ظاهراً هدفِ رادیو کوچه از وضعِ قوانینِ حاکم بر رسانه‌شان اجرایِ آن‌ها نبوده است و به‌علاوه قضاوت‌شان این است که انتشارِ مطالبِ خلافِ واقع و ساختگی «گسترشِ تعاملِ فرهنگی و اجتماعی بینِ گروه‌هایِ مختلفِ فکری» است.
ما به حقِ رادیو کوچه به داشتنِ چنین قضاوتی احترام می‌گذاریم، و مشتاقانه منتظر می‌مانیم تا قسمت‌هایِ بعدیِ داستانِ تخیلی و هیجان‌انگیزِ جنایی-جاسوسی‌شان را بخوانیم.

 
مطلبِ رادیو کوچه

http://radiokoocheh.com/article/217905

 

متنِ نامۀ ما به سردبیرِ رادیو کوچه

http://radiokoocheh.com/article/218565


نظرات شما

 
 1. esi mah says:

  “آنچه که در آموزه‌های نولیبرالی از آن به عنوان کوچک‌سازی دولت‌ – در راستای رونق‌یابی بازار آزاد- یاد می‌شود، چیزی نیست جز کمک‌رسانی نظام‌مند دولت به سرمایه برای تحمیل مناسبات خاص خود بر جامعه. این امر در وهله‌ی نخست با حذف بسترهای قانونی/حقوقیِ حمایت از مزدبگیران، و در امتداد آن با حذف امکانات نظارت اجتماعی/دموکراتیک بر روندهای اقتصادی انجام می‌شود؛ فرآیند نخست، همان کالا سازی نیروی کار و وابسته‌سازی هر چه بیشتر آن به (کارِ مزدی برای) سرمایه است؛ و فرآیند دوم چیزی نیست جز اعطای جایگاهی برفراز جامعه به سرمایه و صاحبان آن. ولی در عین حال، کوچک شدن دولت نباید به قدری باشد که دولت قادر به ایفای کارکردهای حمایتی ضروری و مستمرِ خود نسبت به سرمایه نباشد: از جمله: تامین و حفاظت از زیرساخت‌های ضروری اجتماعی و اقتصادی (نظیر تدارک و تامین امنیت حقوقی و بسترهای سیاسی در ساحت‌های ملی و بین‌المللی، آموزش علمی/فنیِ نیروی کار، تامین زیرساخت‌های آکادمیک و پرورش نیروی پژوهشی کارآمد، نگهداری و ارتقای زیرساخت‌های اقتصادی غیرسودآور، تعریف پروژه‌های کلان «ملی» و تخصیص بودجه و منابع برای آنها)؛ کنترل پلیسیِ مستمر جامعه و سرکوب تحرکات مزدبگیران؛ و نیز تخصیص/تزریق منابع ملی برای تداوم چرخش سرمایه در مقاطع بحرانی. همه‌ی اینها در کنار گرایش نظام‌مند منطق سرمایه برای تابع سازی حوزه‌های غیر اقتصادی و حاکم کردن منطقِ قلمروی اقتصادی بر سایر حوزه‌های زیست جمعی است. “

  • رضا انصاری - سردبیر says:

   آزادیخواهان (باورمندان به اصالت آزادی) هم با کرونی کاپیتالیست ها (دولت سالاران نولیبرال) و هم با دولت سالاران رفاهی (لیبرال های مدرن) مرزبندی دارند.

  • gdgfge says:

   این حرفها را بروید به نولیبرالها بگویید!

 2. gdgfge says:

  این شرکت اطلس جداً روز آشور رو برگزار کرده بوده؟

نظر شما چیست؟